Doing fieldwork: methods and ethics - warsztaty z prof. Tamar El Or

Stowarzyszenie Pracownia Etnograficzna im. Witolda Dynowskiego oraz Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UW serdecznie zapraszają na warsztaty etnograficzne z prof. Tamar El Or z Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie.

13-06-2017
Miasto:
Miejsce:
Pracownia Duży Pokój, ul. Warecka 4/6
01-07-2017
Data zakończenia:
02-07-2017

Warsztaty skierowane są do doktorantów nauk społecznych i humanistycznych, studentów ostatnich lat studiów magisterskich, twórców filmów etnograficznych oraz badaczy-praktyków realizujących w swojej pracy badania etnograficzne, zainteresowanych pogłębieniem wiedzy i wymianą doświadczeń na temat metod i kwestii etycznych związanych z prowadzeniem badań terenowych.

Na warsztat będą składały się dyskusje na temat badań własnych prowadzącej oraz uczestników, omówienie kilku krótkich tekstów teoretycznych oraz pokazy i dyskusja wokół filmów etnograficznych autorstwa prowadzącej.

1 i 2 lipca (godz. 10-18 i 10-14)
 Duży Pokój, ul. Warecka 4/6 (wejście od ul. Kubusia Puchatka)

Zapisy : http://tiny.pl/g19g1
Liczba miejsc ograniczona!

Warsztat w języku angielskim

Tamar El Or is a Professor of Anthropology at the Hebrew University in Jerusalem. Her academic interests lie at the intersection between gender, culture and knowledge. El Or's Ph.D. dissertation was a pioneering study of ultra-Orthodox women in Israel. Her fieldwork and findings on the ultra-Orthodox community led to research on the modern (national) Orthodox and Sephardic Mizrahi communities in Israel. The results are a trilogy of monographs on gender, religion, and the meanings of knowing. Lately she is conducting research on material culture and style.

Spotkanie odbywa się w ramach projektu „Antropologia dziś – otwarte seminaria naukowe”.
Projekt  „Antropologia dziś - otwarte seminaria naukowe” finansowany w ramach umowy 903/1/P-DUN/2016 ze środków Ministera Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczonych na działalność upowszechniającą naukę.
Projekt jest realizowany przez Stowarzyszenie „Pracownia Etnograficzna” im. Witolda Dynowskiego we współpracy z Instytutem Etnologii i Antropologii Kulturowej UW.