Konferencja „100 lat etnologii uniwersyteckiej w Poznaniu"

Miasto:
Poznań
Kraj:
08-04-2019
Data zakończenia:
09-04-2019
Zgłoszenia do:
15-01-2019

Szanowni Państwo,

z okazji przypadającej w 2019 roku setnej rocznicy powstania Uniwersytetu w Poznaniu, Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UAM zaprasza na konferencję jubileuszową pt. „100 lat etnologii uniwersyteckiej w Poznaniu. Dyscyplina wobec wyzwań przyszłości”, która odbędzie się w dniach 8-9 kwietnia 2019 roku.

Pragniemy, aby konferencja ta stała się okazją do krytycznej refleksji na temat dorobku poznańskiego ośrodka etnologicznego, wkładu jego przedstawicielek i przedstawicieli w rozwój dyscypliny, a także jej współczesnej kondycji oraz nadchodzących wyzwań. W polu naszych zainteresowań znajdują się zwłaszcza zmieniające się warunki uprawiania etnologii i antropologii w Polsce, które bezpośrednio zaważą na jej miejscu w strukturze nauki i w szkolnictwie wyższym.

Do udziału w konferencji zapraszamy zarówno osoby, które swymi wystąpieniami chciałyby uhonorować jubileusz poznańskiej etnologii, jak i wszystkich nieobojętnych wobec przyszłości naszej dyscypliny. Na zgłoszenia zawierające tytuł oraz krótkie streszczenie (do 1 tys. słów) planowanego wystąpienia czekamy do 15 stycznia 2019 roku, prosimy je wysyłać na adres: wdoh@amu.edu.pl.

Przyszłość etnologii i antropologii społeczno-kulturowej, której obecność na akademickiej mapie Polski symbolizuje 100-lecie ośrodka poznańskiego, jest naszą wspólną troską! Solidarnie wyraźmy ją na konferencji w Poznaniu!