Benefit na pomoc osobom uchodźczym - inicjatywa studentów IEiAK UW

Zapraszamy w imieniu ZSS Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej UW!

Zaproszenie na benefit
Miejsce:
IEiAK, ul. Żurawia 4
26-03-2022
11.00-19.00

Cześć,
jak zapewne każdy i każda z Was, jesteśmy przerażeni tym, co w ostatnim czasie dzieje się obok nas. Widzimy, że jak nigdy wcześniej potrzebna jest skoordynowana i sprawna pomoc dla wszystkich osób, które w wyniku wojen i kryzysów usiłują przedostać się w bezpieczniejsze miejsca. Polityka państwowa w przerażająco transparentny sposób udowadnia, że dla władzy nie każdy człowiek zasługuje na równą pomoc.

Jako grupa osób aktywistycznych, artystycznych i studenckich chcemy wesprzeć organizację, która w naszym odczuciu proponuje sprawiedliwą, mądrą i uczciwą pomoc - Anarchistyczny Czarny Krzyż. Osoby współpracujące z ACK działają zarówno na granicy polsko-białoruskiej, jak i wspierają uchodźców i uchodźczynie z Ukrainy, skupiając się na zagwarantowaniu pomocy osobom niebiałym, bez obywatelstwa ukraińskiego oraz tym bez dokumentów, które pozostają bez żadnego oficjalnego wsparcia.

Widzimy, że pomoc oferowana przez ACK skutecznie trafia do tych, którzy dzisiaj dramatycznie potrzebują każdego rodzaju wsparcia. Korzystając z naszej pracy i zasobów, chcemy wesprzeć osoby aktywistyczne z ACK.

Zapraszamy Was bardzo ciepło na kiermasz benefitowy. Dochód zostanie przeznaczony na działalność ACK. Zapowiadamy, że wydarzenie wspierają na prawdę wspaniałe osoby, których prace będziecie mogli u nas kupić.

ZSS IEiAK UW