Badanie kultury organizacji - warsztat

Przydatne informacje
Miejsce: 
Platforma zoom
Data rozpoczęcia: 
25-11-2020
Godzina: 
10:30

Badanie kultury organizacji to badanie samych siebie. Ludzi i struktur, które tworzymy. Proponujemy przyjrzenie się swojej organizacji z dwóch perspektyw: analizy potrzeb pracowników oraz analizy struktur organizacji. Zestawienie myślenia systemowego z refleksyjnością i wrażliwością antropologiczną pozwoli osobom uczestniczącym zmapować kulturę organizacji i wyznaczyć kierunki jej zmiany. Nabyta w trakcie warsztatu samoświadomość pozwoli osobom spojrzeć z nowej perspektywy na organizacje, z którymi współpracują.

Zapraszamy na dwugodzinny warsztat online obejmujący: 
- Analizę procesów kulturowych przy użyciu teorii z zakresu Antropologii Organizacji
- Pracę na mocnych stronach metodą coachingu grupowego

Obowiązuje rejestracja (link), liczba miejsc ograniczona.

Prowadzący:

Marek Kaleta
Antropolog, animator, mediator. Moją pasją są rozmowy na ważne tematy, m.in. płci kulturowej, ekonomii lokalnej, gospodarki obiegu zamkniętego oraz organizacji społeczności. Ciągle rozwijam się w zakresie pracy z konfliktem oraz pracy systemowej. Pracę trenerską zacząłem od Akademii Trenerów organizowanej przez Fundację Habitat for Humanity i Fundację Inna Przestrzeń, w ramach której prowadziłem warsztaty o wykluczeniu mieszkaniowym. Warsztat trenerski był dla mnie ważny w pracy animatora społecznościowego oraz w pracy z osobami wychodzącymi z kryzysu bezdomności. Uczę się w Szkole Coachingu Indywidualnego i Grupowego TROP. W wolnym czasie działam społecznie w ruchu ratowania żywności Foodsharing Warszawa i tworzę Kawiarenki Naprawcze.

Marcin Skupiński
Antropolog, badacz i edukator. Do zajmowania się antropologią kulturową przywiodła mnie fascynacja ludzką różnorodnością. Od pewnego czasu najbardziej ciekawią mnie możliwości wykorzystania narzędzi nauk społecznych do tworzenia innowacji społecznych i pozytywnych wizji przyszłości. W trakcie wymiany studenckiej z Södertörn University studiowałem w Open Lab w Sztokholmie, gdzie nauczyłem się wykorzystywania metod Design Thinking do tworzenia innowacyjnych rozwiązań w mieście. Od sześciu lat współpracuję ze Stowarzyszeniem "Pracownia Etnograficzna" jako edukator i badacz. Naukowo zajmuję się relacjami pomiędzy ludźmi i ich środowiskiem. Badania terenowe prowadziłem głównie w Ukrainie, choć ostatnio współpracowałem też jako badacz z NGO działającym w Kurdystanie.