Academia ut Ratopolis, ars salvandi

Data dodania: 
15-02-2018
Kategorie: 
Seminarium
Przydatne informacje
Miasto: 
Warszawa
Miejsce: 
IEiAK UW, ul. Żurawia 4, s. 108
Data rozpoczęcia: 
21-02-2018
Godzina: 
10:30

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na otwarte seminarium naukowe IEiAK UW, podczas którego 

dr hab. Izabela Wagner wygłosi wykład
Academia ut Ratopolis, ars salvandi

Seminarium poświęcone będzie analizie sytuacji pracowników naukowych w świetle dynamicznego kontekstu neoliberalnej Akademii. Zmiany zachodzące w codziennej pracy badawczej i modyfikacje relacji w świecie akademickim wpływają na jakość wiedzy konstruowanej w ramach dyscyplin i środowisk naukowych. Punktem wyjścia do dyskusji będą strategie “przeżycia” i możliwości pełnego zaangażowania w działalność naukową w obecnej sytuacji w której się znajdują naukowcy pracujący w Polsce (i nie tylko).

Dr hab. Izabela Wagner - doktorat EHESS Paris - socjologia pracy - specjalizacja kariery artystyczne (2006) habilitacja UW (2012) kariery naukowców - w obu pracach mobilność i międzynarodowe aspekty karier elit. Do grudnia 2017 adiunkt w Instytucie Socjologii UW. Wolontariuszka w Obozie dla Uchodźców we Włoszech, gdzie po latach pobytu w PL a przedtem prawie dwóch dekad spędzonych we Francji zdecydowała się osiedlić, aby móc pracować naukowo (etnografia) w stylu anarchistycznym w opozycji do obecnego systemu - sterylizującego wszelką pasję i kreatywność, a więc niespójnego z optymalnymi warunkami pracy naukowców. Od 2018 pracę wolontariacką kontynuuje w ramach grantu NCN (Opus)

SEMINARIA NAUKOWE IEiAK - w trakcie seminariów badania prezentują pracownicy instytutu, a także antropolodzy i przedstawiciele pokrewnych dyscyplin z kraju i ze świata. To okazja do zapoznania się z najnowszymi badaniami i swobodnej dyskusji w kameralnej atmosferze. Spotkania są otwarte dla publiczności. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych: zarówno badaczy, jak i studentów, absolwentów oraz wszelkie osoby, którym bliska jest tematyka seminariów. Czytaj więcej o seminariach

Nagrania seminariów