50. rocznica Marca ’68: 8 marca - Dzień Dziekański/ 9 marca - dyskusja w IH o doświadczeniach 1968 roku

02-03-2018

W marcu 1968 roku na Uniwersytecie Warszawskim doszło do dramatycznych wydarzeń – studenckich protestów oraz ich brutalnej pacyfikacji przez aparat bezpieczeństwa PRL. Aby umożliwić całej społeczności Wydziału Historycznego upamiętnienie 50. rocznicy tych tragicznych dni ogłaszam dzień 8 marca 2018 r. dniem wolnym od zajęć na WH. Jednocześnie bardzo serdecznie zachęcam wszystkich pracowników, studentów i doktorantów Wydziału do uczestnictwa w związanych z tą rocznicą uroczystościach zorganizowanych na  Uniwersytecie Warszawskim.

Ich kalendarz można sprawdzić na stronie www.uw.edu.pl/50-rocznica-marca-68-plan-uroczystosci.

Zarządzenie Dziekana - pdf

Instytut Historyczny UW ma zaszczyt zaprosić na dyskusję o doświadczeniach 1968 roku, w której udział wezmą Norman Davies, Nikita Petrov, Rita Süssmuth oraz Philip Ther. Spotkanie poprowadzi profesor Włodzimierz Borodziej.

Dyskusja odbędzie się 9 marca o godz. 10.00, w Sali Kolumnowej (Budynek Pomuzealny, Krakowskie Przedmieście 26/28)

Zapewnione będzie symultaniczne tłumaczenie.