Promocje książek Dziecko — in vitro — społeczeństwo oraz Daremność i nadzieja

Zapraszamy na spotkania autorskie podczas Warszawskich Targów Książki 2018!

Na Stoisku Świadomych Wydawców (nr 36/D6) najnowsze publikacje prezentować będzie Oficyna Naukowa, w której ukazały się ostatnio książki pracowników naszego Instytutu.

Piątek 18 maja 2018, godz. 17:30

Spotkanie z autorkami książki "Dziecko - in vitro - społeczeństwo. Ujęcie interdyscyplinarne" pod redakcją Anny Krawczak, Ewy Maciejewskiej-Mroczek i Magdaleny Radkowskiej-Walkowicz

Co to znaczy być „dzieckiem z in vitro”? Jak to jest nim być we współczesnej Polsce? Czy taki sposób poczęcia ma znaczenie? Autorki udzieliły głosu najbardziej zainteresowanym – dzieciom urodzonym dzięki in vitro, ich rodzinom, osobom niepłodnym, kobietom i mężczyznom starającym się o dziecko.

Więcej o książce

Sobota 19 maja 2018, godz. 18:00

Spotkanie z Andrzejem Perzanowskim, autorem książki „Daremność i nadzieja. Psychiatryczna opieka rodzinna w perspektywie antropologicznej” 

Wnikliwa i poruszająca opowieść o sytuacji osób z chorobami psychicznymi. O daremności terapeutycznych zabiegów psychiatrii, uprzedmiotowieniu, wykluczeniu, opresji szpitalnej, ale też o nadziei na uwolnienie, bliskości.