Jest Pan, Panie Doktorze, jedynym ratunkiem! - performance na podstawie badań Agnieszki Kościańskiej

Data dodania: 
21-02-2018
Przydatne informacje
Miasto: 
Exeter
Kraj: 
United Kingdom
Miejsce: 
Exeter Phoenix
Data rozpoczęcia: 
01-03-2018
Godzina: 
16:00

Zapraszamy na darmowe wydarzenie poświęcone historii seksualności oraz seksuologii w Polsce. Zaczniemy od performance zrodzonego ze współpracy Agnieszki Kościańskiej i Benny’ego Nemerofsky Ramsay’a, po czym usłyszymy nieco więcej szczegółów na temat źródeł i celu tego projektu od Agnieszki. Resztę wieczoru poświęcimy dyskusji z publicznością. Prosimy o potwierdzenie RSVP.

Performance wyrasta z listów do seksuologa zebranych przez antropolożkę i historyczkę seksualności Agnieszkę Kościańską. W jego trakcie grupa performerów przepisze odręcznie i odczyta na głos ich fragmenty po polsku i po angielsku. Akcja jest próbą pokazania sytuacji seksualnych i płciowych odmieńców w socjalistycznej Polsce i ich walki o zdefiniowanie własnych tożsamości, zbudowanie wspólnoty i przejęcie kontroli nad swoim losem. Kreśli tym samym portret ewoluującej świadomości seksualnej epoki PRL.

Wystawiony poprzednio w Edynburskim Basic Mountain, "Jest Pan, Panie Doktorze...!" zawita teraz do Exeter Phoenix.

Wstęp wolny. Budynek Exeter Phoenix jest dostosowany do potrzeb osób korzystających z wózka inwalidzkiego. Niestety obecnie nie jesteśmy w stanie zaoferować tłumaczenia w formie BSL lub transkrypcji na żywo, za co przepraszamy.

Dowiedz się więcej na temat tego wydarzenia ze stron Cruising The Seventies & Benny Nemerofsky Ramsay. Wydarzenie we współpracy z Rethinking Sexology Project z University of Exeter.