Foucault w Warszawie. Miasto, ludzie, obyczaje (1958/1959) - CRUSEV - seminarium otwarte # 8

Data dodania: 
22-05-2018
Kategorie: 
Seminarium
Przydatne informacje
Miasto: 
Warszawa
Miejsce: 
Wydział Historyczny, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, s.108
Data rozpoczęcia: 
25-05-2018
Godzina: 
17:00

Zapraszamy na kolejne otwarte seminarium organizowane w ramach międzynarodowego projektu badawczego „Cruising the 1970s: Unearthing Pre-HIV Queer Sexual Cultures” (CRUSEV – HERA).

Wystąpienie dr. hab. Remigiusza Ryzińskiego pt.  "Foucault w Warszawie. Miasto, ludzie, obyczaje (1958/1959)", odbędzie się w piątek 25 maja, o godz. 17:00 w sali 108 w budynku administracyjno-dydaktycznym Wydziału Historycznego UW, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28.

Remigiusz Ryziński (ur. 1978 w Pucku) – filozof, kulturoznawca, pisarz. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. Studiował na Sorbonie pod kierunkiem Julii Kristevy. Napisał pracę doktorską poświęconą Fragmentom dyskursu miłosnego Rolanda Barthesa; w 2012 roku habilitował się na podstawie rozprawy o współczesnym francuskim feminizmie. Pracuje jako wykładowca akademicki w Warszawie na stanowisku profesora nadzwyczajnego. Stypendysta m.in. Rządu Francuskiego, Fundacji Schumana, Fundacji Nippon, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Miasta Stołecznego Warszawy. Redaktor publikacji poświęconych współczesnej kulturze i filozofii. Zajmuje się gender i queer. Jest feministą. Autor kilkudziesięciu artykułów naukowych publikowanych w kraju i za granicą. Tłumaczył Sartre’a, Eco i Kristevę. Wydał trzy książki akademickie oraz reportaż „Foucault w Warszawie”. Jesienią ukaże się jego nowa książka reporterska.

________________________________________________________________

CRUSEV to międzynarodowy projekt badawczy poświęcony nienormatywnym seksualnościom i ich ekspresji w kulturze lat 70. XX wieku. Projekt jest realizowany w Polsce, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii.

Zespół CRUSEV: Tomasz Basiuk (kierownik projektu), Jędrzej Burszta, Agnieszka Kościańska, Karolina Morawska, Karol Radziszewski, Wojciech Szymański, Błażej Warkocki, Krzysztof Zabłocki

WWW: http://www.crusev.ed.ac.uk/

Facebook: https://www.facebook.com/cruisingthe70s