VI Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa Doktorów i Doktorantów Innovations in science and society - yesterday and today

Przydatne informacje
Miasto: 
Warszawa
Kraj: 
Polska
Data rozpoczęcia: 
03-12-2016
Zgłoszenia do: 
14-11-2016

Innowacja – ile dyscyplin naukowych, tyle definicji możemy przytoczyć. A jednak, w każdej dziedzinie życia termin innowacyjność odmieniamy dziś przez wszystkie przypadki. Również nauka oraz społeczeństwo nie są wolne od tego wyścigu w poszukiwaniu innowacyjności. Czasem nieświadomie, często za wszelką cenę chcemy, by podejmowane przez nas działania nosiły znamię innowacyjności. Aby podejmowane przez nas zagadnienia badawcze można było określić jako innowacyjne. Żeby nasze odkrycia zaliczano do grupy innowacyjnych. Czy jednak zawsze innowacja jest określeniem o pozytywnej konotacji? Czy skupienie na innowacji nie prowadzi niekiedy w ślepy zaułek nauki oraz życia społecznego?

Nieustający proces przeobrażeń w świecie nauki oraz w życiu społecznym każe nam się dziś zastanowić nad miejscem innowacji w tych dwóch obszarach. Od lat tematyka innowacji pobudza do polemik, analiz i badań. Niech i nas zainspiruje do dyskusji podczas VI Interdyscyplinarnej Konferencji Naukowej Doktorów i Doktorantów Innovations in science and society - yesterday and today, do udziału w której serdecznie zapraszamy doktorów i doktorantów z ośrodków naukowych całej Polski oraz z zagranicy. Niechaj innowacja w ujęciu interdyscyplinarnym stanie się przyczynkiem do twórczej dyskusji, do udziału w której serdecznie zapraszamy przedstawicieli wszystkich obszarów nauk – humanistycznych, społecznych, ścisłych, technicznych, przyrodniczych, medycznych, sztuki, dziedzin nauk prawnych, teologicznych, dyscyplin artystycznych i innych. Konferencja będzie doskonałą okazją do zaprezentowania wyników badań i analiz oraz wymiany doświadczeń i integracji środowiska młodych naukowców. Na Państwa zgłoszenia czekamy do 14 listopada.

Liczymy na interesujące i odważne przemyślenia, wnoszące świeżość do tematu innowacyjności, który tak bardzo nas dziś zajmuje.

Formularz zgłoszeniowy