Co dalej z etnologią? - debata IEiAK 28.03.2019

Z inicjatywy Interdyscyplinarnego Koła Naukowego Antropologii Publicznej i Zaangażowanej, Koła Naukowego „Etno” oraz Samorządu Studentów IEiAK UW 28 marca br. odbyła się debata "Co dalej z etnologią?". Wzięli w niej udział: prof. Anna Malewska-Szałygin (IEiAK UW), prof. Michał Buchowski (Dyrektor IEiAK UAM) oraz przedstawicielka studentów pani Jagna Kądziela. Rozmowę moderowała opiekunka IKNAPiZ, dr hab. Agnieszka Kościańska.

Paneliści i zgromadzona publiczność zastanawiali się wspólnie nad znaczeniem Ustawy 2.0 oraz nowej listy dyscyplin naukowych dla funkcjonowania etnologii i antropologii kulturowej w Polsce. Podkreślali specyfikę badań antropologicznych i zwracali uwagę na znaczenie solidarności i współpracy środowiskowej dla zachowania tożsamości dyscypliny.