Seminarium Afrykanistyczne: "Oni nie znają naszej sztuki. Graffiti w Kenii"

Przydatne informacje
Miasto: 
Warszawa
Data rozpoczęcia: 
12-10-2020
Godzina: 
17:00

Podczas seminarium zaprezentowany zostanie film  Pauliny Zając "Oni nie znają naszej sztuki. Graffiti w Kenii" (Polska/Kenia 2019, 56 min). To dokument wnikający w świat artystów graffiti mieszkających w Nairobi w Kenii, których twórczość wykracza nie tylko poza ramy ich kraju, ale też gatunku artystycznego, jakim jest street art. Zdolni do wszelkich poświęceń, by tworzyć, nie cofną się nawet przed największym ryzykiem, aby przeciwstawić się drapieżnym poczynaniom największych polityków i pomóc zabrać głos tym, którzy do głosu nie są dopuszczeni. Łamią konwencje, zasady, stereotypy i bariery, a wszystko to w imię sztuki i prawdy. Dumni ze swego afrykańskiego dziedzictwa, kosmopolityczni, nowatorscy – sami siebie nazywają “artivists”.

Zwiastun filmu

Paulina Zając (spotkanie z reżyserką odbędzie się on-line) – prowadzi edukację międzykulturową w Staromiejskim Domu Kultury w Warszawie. Trenerka edukacji globalnej i antydyskryminacyjnej m.in. dla Polskiej Akcji Humanitarnej i Fundacji Go’n’Act. Prezeska Fundacji Twiga. Wieloletnia współpracowniczka Festiwalu AfryKamera. Realizatorka niezależnych filmów dokumentalnych. Studentka reżyserii w Warszawskiej Szkole Filmowej.

Seminarium odbędzie się 12 października (poniedziałek) o godz. 17.00 on-line. Link do spotkania:

https://meet.google.com/cvi-bikj-jjn

Seminarium poprowadzi dr hab. Hanna Rubinkowska-Anioł z Katedry Języków i Kultur Afryki WO UW.

Organizatorami seminarium są Instytut Etnologii i Antroplogii Kulturowej, Polskie Towarzystwo Afrykanistyczne i Katedra Języków i Kultur Afryki Wydziału Orientalistycznego UW.