Relacja z wręczenia dyplomu Honorowego Członka Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego Pani Profesor Zofii Sokolewicz

21-11-2016
Kategorie:
Spotkanie

15 listopada 2016 r. w czasie spotkania warszawskiego oddziału PTL odbyła się uroczystość wręczenia dyplomu Honorowego Członka Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego Pani Profesor Zofii Sokolewicz.

Sylwetki i zasług profesor Zofii Sokolewicz nie trzeba przedstawiać. Jako uczona i człowiek cieszy się Ona autorytetem i szacunkiem w całym środowisku etnologicznym w Polsce, jest też jedną z twarzy polskiej antropologii za granicą. Uczennica M.Godeliera, C.Lévi-Straussa i R.Firtha. Członkini Towarzystwa Naukowego Warszawskiego i Royal Anthropological Institute, European Association of Social Anthropologist, Editorial Bord of Ethnologia Europea, członkini-korespondentka Polskiej Akademii Umiejętności, odznaczona m.in. Krzyżem Kawalerskim i Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, przez całe swoje naukowe życie związana z warszawskim ośrodkiem etnologicznym. Przez wiele lat kierowała Katedrą Etnografii (później: Etnologii i Antropologii Kulturowej) Uniwersytetu Warszawskiego, wypromowała niemal 200 magistrów i 12 doktorów.

Autorkami fotografii w załączonej galerii są Kaja Kojder-Demska i Joanna Mroczkowska.