Migrations in the contemporary world. A case of Africa - nowa publikacja

Kategorie:
Publikacja

Z przyjemnością informujemy o wydaniu pierwszego tomu Migrations in the contemporary world. A case of Africa pod redakcją Heleny E.Myeya i Macieja Ząbka.

Publikacja jest owocem współpracy polskich i tanzańskich naukowców i praktyków. Pierwszy tom poświęcony jest kulturalowym i społecznym kontekstom migracji. Kolejny dotyczyć będzie spraw politycznych, gospodarczych i społecznych.

W zbiorze znalazły sie artykuły napisane przez pracowników i doktorantkę IEiAK UW: prof. dr hab. Macieja Ząbka (Customary law in refugee camps in Kenya), dr Piotra Cichockiego (Migrations and local religiosity in Northern Malawi), mgr Olgę Pawlik (Tanzanian healers in rural and urban areas: implications for migration).

Migrations in the contemporary world. A case of Africa, red. Helena E. Myeya, Maciej Ząbek, Wyd. Bernardinum 2020, Współwydawcy: Institute of Ethnology and Cultural Anthropology University of Warsaw, Mkwawa University College of Education (MUCE), s. 330.