Imieniny Profesor Sokolewicz

Państwowe Muzeum Etnograficzne, ul. Kredytowa 1, Warszawa
14-05-2022
11:00-16:00

Zapraszamy na spotkanie z okazji imienin Profesor Zofii Sokolewicz (1932-2020). W jego ramach będziemy wspominać prace i osobę Pani Profesor, a także obejrzymy nieznane fragmenty filmu "Jeden świat Zofii Sokolewicz" (2017, reż. M. Małanicz-Przybylska, P. Rożek).

PDF icon Szczegółowy program spotkania

Zofia Sokolewicz - Absolwentka etnografii UJ, doktoryzowała się na Uniwersytecie Warszawskim pracą "Rozwój technologii rolniczej a struktura społeczna. Organizacja procesu wytwarzania", habilitowała się na podstawie książki "Plon, obrzęd i widowisko" (1968). Wieloletni kierownik Katedry Etnografii Uniwersytetu Warszawskiego (1973- 1999). Zainteresowania: antroplogia ekonomiczna i teoria kultury, od 1986 roku - europeistyka. Wspólorganizator i dyrektor Centrum Europejskiego UW (1992- 1996), wykładowca (emerytowany) w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej oraz Centrum Europejskim UW. Badania terenowe na Kurpiowszczyźnie i Podlasiu, w Mongolii, Macedoniii, Bułgarii, Bretanii.