Panel Dyskusyjny: Krajobraz Naszej Pamięci / The Landscape of our Memory

Serdecznie zapraszamy na panel dyskusyjny towarzyszący wystawie „Krajobraz Naszej Pamięci”. Już 31 stycznia (środa) o godz. 18:00! / We warmly invite you to the discussion panel accompanying the exhibition „The Landscape of Our Memory” on January 31st (Wednesday) at 6:00 PM!

plakat spotkania
Miejsce:
Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, Wybrzeże Kościuszkowskie 37/39, pokój 1.01, piętro 1
31-01-2024

W związku z Międzynarodowym Dniem Pamięci o Holokauście oraz trwającą wystawą „Krajobraz Naszej Pamięci” w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie odbędzie się panel dyskusyjny. Będzie on omawiał kluczowe tematy związane z fizycznymi przestrzeniami rozproszonego Holokaustu, obejmując historyczne miejsca pamiątkowe, historię środowiskową Holokaustu oraz rolę krajobrazu w sztuce holokaustycznej.

Paneliści:

• Dr Patrycja Dołowy, Autorka, Artystka, Aktywistka, UW Artes Liberales, Prezes Fundacji JCC Warszawa
  • Dr hab. Luiza Nader, Historyk Sztuki, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie
  • Dr hab. Magdalena Saryusz-Wolska, Socjolog, Niemiecki Instytut Historyczny w Warszawie
  • Prof. Krzysztof Wodiczko, Artysta, Edukator, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie i Harvard University
  • Artyści: Gabriela Bulisová i Mark Isaac, Stypendyści Fulbrighta w Polsce 2022-23

Krajobraz Naszej Pamięci to projekt artystyczny stworzony przez Gabrielę Bulišovą i Marka Isaaca, stypendystów Fulbright (2022-23), w Polsce. Ich wspólna praca dotyczy zagadnienia „rozproszonej Zagłady” (dispersed Holocaust) zwanej również „Holokaustem przez kule” (Holocaust by Bullets) i polega na upamiętnianiu osób, które zostały zabite nie w obozach koncentracyjnych, lecz w swoich rodzinnych miejscowościach lub w ich pobliżu. Projekt będzie prezentowany w Galerii -1 w Pałacu Czapskich między 19 stycznia a 4 lutego 2024 roku.

IEiAK UW, gdzie autorzy wystawy realizowali swoje stypendium Fulbrighta, jest patronem spotkania.

Dyskusja odbędzie się w języku angielskim. Wstęp wolny

Wydział Badań Artystycznych i Studiów Kuratorskich, pokój 1.01, piętro 1 / room 1.01, floor 1
Wybrzeże Kościuszkowskie 37/39, Warszawa / Wybrzeże Kościuszkowskie 37/39 Street, Warsaw