-A A +A

Contact

Institute of Ethnology and Cultural Anthropology 
University of Warsaw

Żurawia 4, 00-503 Warsaw
tel. +48 22 55 316 11/ fax. 22 55 316 12
etnologia@uw.edu.pl

+ more

Za Putina i za szarijat. Islam na Kaukazie Północnym - wideo ze spotkania

Zapraszamy do oglądania spotkania wokół książki Iwony Kaliszewskiej "Za Putina i za szarijat. Dagestańscy muzułmanie o Rosji i państwie islamskim"

Useful information
Date of publication: 
24-01-2017
Reccorded at: 
„Za Putina i za szarijat”. Islam na Kaukazie Północnym
Place: 
Klubokawiarnia Jaś & Małgosia
Date: 
07-12-2016

Czy można jednocześnie popierać idee wprowadzania szarijatu i politykę obecnych władz Rosji? Jak wygląda życie codzienne wspólnot salafickich? Dlaczego salafici z nostalgią wspominają Związek Radziecki? Co stało się z Emiratem Kaukaskim? Czy kaukascy muzułmanie dołączają do bojowników ISIS?

W dyskusji wzięła udział Rafał Śmiałecki, antropolożka z Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej UW oraz Wojciech Górecki, analityk z Ośrodka Studiów Wschodnich, a prowadziła ją Agnieszka Lichnerowicz z TOK FM.

Spotkanie odbyło się 7.12.2017 w ramach projektu „Antropologia dziś - otwarte seminaria naukowe”.
Projekt  „Antropologia dziś - otwarte seminaria naukowe” finansowany w ramach umowy 903/1/P-DUN/2016 ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczonych na działalność upowszechniającą naukę. Projekt jest realizowany przez Stowarzyszenie „Pracownia Etnograficzna” im. Witolda Dynowskiego we współpracy z Instytutem Etnologii i Antropologii Kulturowej UW.