Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UW
Published on Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UW (https://etnologia.uw.edu.pl)

Strona główna > Printer-friendly > Émile Durkheim. Życie i dzieło

Émile Durkheim. Życie i dzieło

Émile Durkheim. Życie i dzieło

Lukes Steven
  • [1]
Rok wydania: 
2012
Autor tłumaczenia: 
Klekot Ewa, Szul-Skjoeldkrona Ewa

Tytuł oryginału: Emile Durkheim. His Live and work: A Historical and Critical Study

Strona internetowa wydawnictwa Oficyna Naukowa [2]

Miejsce wydania: Warszawa

Liczba stron: 688

ISBN 978–83–7737-039-1

Do Polski nowe zainteresowanie Durkheimem dopiero dociera. Masowa publiczność socjologiczna jest na ten prąd mało przygotowana, dlatego że Durkheim jest w Polsce socjologiem w istocie mało znanym.
Monografia Stevena Lukesa jest uważana za najlepszą książkę o Durkheimie, za dzieło podstawowe, referencyjne. Na Lukesa powołują się wszyscy, którzy o nim piszą.
Książka, przetłumaczona przez Ewę Klekot i  Ewę Szul-Skjoeldkronę, zawiera gruntowną analizę socjologii Durkheima, powiązaną z jego biografią, ale co ważniejsze – z szerszym kontekstem intelektualnym, kulturowym i społecznym. Na podkreślenie, co jest istotne w tego typu wydawnictwach, zasługuje fakt, że książka napisana jest niezwykle jasno: językiem, który rzadko dziś spotka się w pracach z dziedziny teorii socjologicznych.
Wydana w Polsce książka Lukesa przybliża czytelnikowi postać wielkiego, ale tak naprawdę mało znanego u nas myśliciela.

Na skróty

  • Dyżury
  • Katalog biblioteki
  • Plany zajęć
  • Pracownicy
  • Kalendarz wydarzeń

Adres URL źródła: https://etnologia.uw.edu.pl/instytut/publikacje/emile-durkheim-zycie-i-dzielo

Odnośniki
[1] https://etnologia.uw.edu.pl/instytut/publikacje/emile-durkheim-zycie-i-dzielo
[2] http://www.oficyna-naukowa.home.pl/sklep/index.php?products=product&prod_id=347