KWALIFIKACJE NA STYPENDIUM  ERASMUS+  (STUDIA CZĘŚCIOWE) w roku akad. 2017/18

Kategorie:
Stypendium

KWALIFIKACJE NA STYPENDIUM  ERASMUS+  (STUDIA CZĘŚCIOWE) w roku akad. 2017/18

Rozmowy kwalifikacyjne dla kandydatów na studia częściowe w ramach programu Erasmus+ odbędą się w piątek (24.02.2017) w godzinach 14-16.30 lub w poniedziałek (27.02.2017) w godzinach 11-13.30. Proszę zapisywać się u p. Małgosi Kowalskiej, e-mail: etnologia@uw.edu.pl

Drogie Studentki, Drodzy Studenci,

Jak co roku, nasz Instytut wysyła najlepszych studentów i najlepsze studentki na jeden semestr lub rok studiów I, II lub III stopnia w instytutach etnologii/antropologii/socjologii różnych uniwersytetów europejskich w ramach programu Erasmus+. W najbliższym roku mamy do zaoferowania następujące miejsca:

• Berlin (Humboldt Universitaet) – 2 studentów, II stopień studiów
  • Granada (Universidad de Granada) – 2 studentów, I, II i III stopień studiów, wyjazd roczny
  • Kopenhaga (Kobenhavns Universitet) – 2 studentów na I, II i III stopień studiów
  • Londyn (Goldsmiths College, University of London) – 2 studentów na I stopień studiów; 1 doktorant/ka na 3 miesiące
  • Lublana (Univerza v Ljubljani) 2 osoby, I II i III poziom studiów
  • Lund (Lunds Universitet) 1 osoba na 1 rok, I i II stopień studiów  (mamy możliwość skorzystania z umowy wspólnej z Instytutem Historii, kwalifikacja odbywa się na historii)
  • Ołomuniec (Univerzita Palackého v Olomouci) – 4 studentów, I, II i III stopień studiów
  • Paryż (Université Catholique de Lille) – 2 studentów, I i II stopień studiów; wyjazd roczny
  • Praga (Uniwersytet Karola) - 2 studentów, I, II i III stopień studiów
  • Sofia (Sofiiski Universitet „Sveti Kliment Ohridski“) - 2 osoby, II stopień studiów
  • Sofia (Bułgarska Akademia Nauk) – 1 osoba, III stopień studiów
  • Stambuł (Yeditepe Universitesi) 5 studentów, I i II stopień studiów
  • Stambuł (Isik Universitesi) 1 osoba, I i II sopień studiów
  • Sztokholm (Sodertorns Hogskola) – 4 osoby, I i II stopień studiów
  • Tallinn (Tallinna Ulikool; University of Tallinn) - 2 studentów, I, II i III stopień studiów
  • Turku (Turun Yliopisto) - 2 studentów, I, II i III stopień studiów
  • Wiadrina, Frankfurt nad Odrą (Europa-Universitat Viadrina) - 2 studentów, I, II i III stopień studiów
  • Wiedeń (Universitaet Wien) – 2 osoby, II stopień studiów
  • Zagrzeb (Sveučilište u Zagrebu; University of Zagreb) – 2 osoby, II stopień studiów

Osoby kandydujące powinny złożyć w sekretariacie IEiAK (na mojej półce oraz mejlowo: k.bielenin@gmail.com i hubertwier@gmail.com) w terminie do 20 lutego:

1. krótki list motywacyjny, uzasadniający wybór ośrodka (i ew. ośrodka rezerwowego, w razie braku miejsc) z własnymi osiągnięciami i zainteresowaniami i dokładnymi danymi kontaktowymi. Zalecamy wpisanie przynajmniej 2 ośrodków ze wskazaniem priorytetowego. Proszę również podać planowany semestr wyjazdu (w przypadku wyjazdów semestralnych: zimowy lub letni). UWAGA: proszę podać swój adres mejlowy i numer telefonu, ponieważ będzie to potrzebne do sprawnego przeprowadzenia kwalifikacji (wypełniania on-line i off-line odpowiednich dokumentów).
  2. wydruk z USOSa o ocenach ze studiów (rok akademicki 2015/16 i sem zimowy 16/17): UWAGA: oznacza to, że nie mogą ubiegać się o stypendium osoby z I roku studiów licencjackich, a osoby z III roku mogą aplikować jedynie na semestr letni I roku studiów mgr.
  3. Świadectwo znajomości języka obcego (zwykle jest wymagany poziom B2 lub jego odpowiednik); może to być wydruk z USOSa o zdaniu uniwersyteckiego egzaminu centralnego z języka obcego.

Studenci chcący wyjechać do Berlina do Humboldt-Universitaet będą musieli zdać ich własny egzamin językowy przez Internet przed zakwalifikowaniem przez stronę przyjmującą (www2.hu-berlin.de/ethno/ oraz www.aia.hu-berlin. de/int). Studenci chcący wyjechać do Granady muszą poświadczyć znajomość języka hiszpańskiego na poziomie co najmniej B1. W Granadzie wszystkie zajęcia odbywają się w języku hiszpańskim.

DNIA 24.02. (PIĄTEK) ODBĘDĄ SIĘ ROZMOWY KWALIFIKACYJNE Z KANDYDATAMI I KANDYDATKAMI. Godzina i miejsce rozmowy zostaną podane w późniejszym terminie. Proszę śledzić informacje na stronie.

Obecnie stypendium wynosi od 350-500 euro miesięcznie, w zależności od kraju (plus 200 euro dla osób, którym przysługuje stypendium socjalne).

Istnieje też możliwość zakwalifikowania na wyjazd bez stypendium tych, dla których nie starczy miejsc stypendialnych.

Gorąco zachęcamy wszystkich do wykorzystania tej szansy. W razie dodatkowych pytań, proszę o kontakt: k.bielenin@gmail.com lub osobiście: środa, 13.30-14.30, pokój 320.

Koordynatorka ds. mobilności

Karolina Bielenin-Lenczowska